Logo Instalator Pomp Ciepła IPC601 64 64 69 Logo Instalator Pomp Ciepła IPC

Wentylacyjne


Pompy Ciepła, czyli połączenie rekuperatora z pompą ciepła


Od kilku lat instalacje wentylacji mechanicznej z rekuperatorem wraz z pompami ciepła są już instalacjami, które praktycznie występują w każdym nowo budowanym domu jednorodzinnym. To zasługa większej świadomość inwestorów dbania o środowisko oraz wiedza, że te instalacje i urządzenia poprawiają komfort życia w domu i generują oszczędności na rachunkach.
W wyniku tak zmieniających się trendów producenci pomp ciepła zaczynają projektować i wdrażać produkty łączące te dwie instalacje i urządzenia w jedno.
Powstają nowe konstrukcje nazywane wentylacyjnymi pompami ciepła lub centralami energetycznymi. Centrale te w jednej obudowie łączą technikę wentylacyjną, grzewczą i klimatyzacyjną tworząc synergie tych rozwiązań instalacyjnych.
(Synergia – współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. żródło: Wikipedia)
Zaletą wentylacyjnych pomp ciepła i central energetycznych jest ich kompaktowość, czyli wszystko w jednej obudowie zarządzane jedną automatyką.
Obecnie najpopularniejszą wentylacyjną pompa ciepła jest to produkt firmy Nibe F750 do zastosowań w małych domkach.
Bardziej zaawansowane rozwiązania dostarcza nam swoimi centralami firma Siebel Eltron z wielofunkcyjną centralą grzewczą model LWZ
i firma Vaillant z produktem o nazwie RecoComact.
Wielofunkcyjne centrale były dostępne na rynku już 10 lat temu, a pionierem tych rozwiązań była firma Zehnder, która wyprodukowała centralę energetyczną Comfobox.

Mogę się tu pochwalić, że instalowałem taką centralę jako pierwszą na rynku mazowieckim już w 2011 rokuDo tej pory uważam to za najlepsze rozwiazanie dla domku jednorodzinnego służące do ogrzewania, wentylacji i chłodzenia.
Z powodów "politycznych" produkt firmy Zehnder został wycofany z produkcji... jest szansa, że może wróci!

Więcej informacji o wentylacyjnych pompach ciepła pod numerem telefonu 601 64 64 69


powietrzne pompy ciepłagruntowe pompy ciepłahybrydowe pompy ciepłaserwis pomp ciepłaproducenci pomp ciepłacentrala grzewcza Stiebel EltronWentylacyjna pompa ciepła F 470 Nibe

Doradztwo i wyceny


Zapraszam wszystkich klientów budujących nowy dom lub planujących wymienić stary kocioł do spotkania na inwestycji w celu przeprowadzenia rozmowy, która pomoże w odpowiednim doborze pompy ciepła i wyceny.
Zapewniam przekaz olbrzymiej wiedzy o pompach ciepła i ich rodzajach, kosztach inwestycyjnych i eksploatacyjnych wszystkich dostępnych rozwiązań u producentów na rynku polskim.

Gwarantuje wybór najlepszego urządzenia dla Państwa potrzeb uwzględniając planowany budżet na inwestycję.
Doradztwo, wyceny oraz dobór pompy ciepła jest bezpłatne.
Dojazd do klienta jest bezpłatny - Warszawa, Mazowieckie.

tel. 601 64 64 69


Pompy ciepła - najczęściej czytane na stronie

Czas pracy pompy ciepła, a żywotność pompy ciepła,   Centrala grzewcza LWZ Stiebel Eltron,   Split czy Monobloc,
Montaż powietrznej pompy ciepła typu monobloc,   Najdroższe pompy ciepła,   Montaż powietrznej pompy ciepła typu split,
Ranking pomp ciepła,   Daikin czy Pansonic,   Najlepsza pompa ciepła ,   Montaż gruntowej pompy ciepła,
Gruntowa pompa ciepła - ZOBACZ TO ! - to nie kupisz powietrznej pompy ciepła!
Zobacz jak wygląda proces wykonania odwiertów dla pompy ciepła
Co warto wiedzieć o pompach ciepła Pompy Ciepła