Logo Instalator Pomp Ciepła IPC601 64 64 69 Logo Instalator Pomp Ciepła IPC

Powietrzne


Pompy Ciepła pozyskujące energię z powietrzaPompy pozyskujące energię z powietrza, czyli pompy powietrze-woda są najczęściej wybieranym rodzajem pomp ciepła do ogrzewania i chłodzenia domów. Jeszcze parę lat temu prym wiodły gruntowe pompy ciepła pozyskujące energie z ziemi. Przyczyną tych wyborów jest dosyć oczywista - niższa cena.
Drugim powodem jest to, że od co najmniej od 2014 roku widzimy u producentów pomp ciepła duży postęp w rozwoju technologi pomp powietrznych niż w pompach gruntowych. Pokazuje to również stosunek 80:20 w sprzedaży pomp powietrznych do gruntowych w całej Europie.
Kolejną trzecią ważną przyczyną większej popularnością powietrznych pomp ciepła jest zmieniający się klimat, w którym zimy stają się coraz bardziej łagodne i koszty eksploatacyjne dla domu do 200m2 ogrzewanego powietrzną pompą ciepła są bardzo zbliżone do kosztów gdybyśmy ten sam dom ogrzewali gruntową pompą ciepła.Przy domach o większej powierzchni użytkowej już warto pomyśleć o gruntowej pompie ciepła zwłaszcza, gdy jeszcze oprócz grzania zależy nam na chłodzeniu/ aktywnym chłodzeniu/. Dlatego też czasami jest warto przemyśleć czy ogrzewać dom? - powietrzną czy gruntowa pompa ciepła. Często słusznym argumentem za powietrzną pompą ciepła jest jej podobny koszt inwestycyjny razem z fotowoltaiką do kosztów inwestycji w samą gruntową pompę ciepła. Powietrzne pompy ciepła ze względu na swoją budowę dzielimy na pompy ciepła typu Split i pompy typu Monobloc.
Pompy ciepła typu split łączone są jednostką zewnętrzna z wewnętrzną gazem / czynnikiem chłodniczym, gdzie z jednostki wewnętrznej jest dostarczana woda grzewcza, a pompy ciepła typu Monobloc to pompy, które już bezpośrednio z jednostki zewnętrznej dostarczają wodę grzewczą do zasilania instalacji CO i CWU. W przypadku pomp ciepła Monoblok trzeba układ wody grzewczej zabezpieczyć przed zamarznięciem w przypadku braku prądu, natomiast w pompach typu split tego nie musimy już robić, ale montaż powinien być zrobiony perfekcyjnie, ponieważ w przypadku nieszczelnego połączenia jednostki zewnętrznej z wewnętrzną może nastąpić ubytek czynnika chłodniczego, który może doprowadzić do zniszczenia sprężarki.
Sprężarka + naprawa i uzupełnienie czynnika to koszt zbliżony do nowej jednostki zewnętrznej, dlatego warto to zlecić doświadczonej firmie instalacyjnej z uorawnieniami f-gazowymi.
Więcej informacji o powietrznych pompach ciepła pod nr telefonu 601 64 64 69


gruntowe pompy ciepłahybrydowe pompy ciepławentylacyjne pompy ciepłaserwis pomp ciepłaproducenci pomp ciepłamonobloc czy split

Doradztwo i wyceny


Zapraszam wszystkich klientów budujących nowy dom lub planujących wymienić stary kocioł do spotkania na inwestycji w celu przeprowadzenia rozmowy, która pomoże w odpowiednim doborze pompy ciepła i wyceny.
Zapewniam przekaz olbrzymiej wiedzy o pompach ciepła i ich rodzajach, kosztach inwestycyjnych i eksploatacyjnych wszystkich dostępnych rozwiązań u producentów na rynku polskim.

Gwarantuje wybór najlepszego urządzenia dla Państwa potrzeb uwzględniając planowany budżet na inwestycję.
Doradztwo, wyceny oraz dobór pompy ciepła jest bezpłatne.
Dojazd do klienta jest bezpłatny - Warszawa, Mazowieckie.

tel. 601 64 64 69


Pompy ciepła - najczęściej czytane na stronie

Czas pracy pompy ciepła, a żywotność pompy ciepła,   Centrala grzewcza LWZ Stiebel Eltron,   Split czy Monobloc,
Montaż powietrznej pompy ciepła typu monobloc,   Najdroższe pompy ciepła,   Montaż powietrznej pompy ciepła typu split,
Ranking pomp ciepła,   Daikin czy Pansonic,   Najlepsza pompa ciepła ,   Montaż gruntowej pompy ciepła,
Gruntowa pompa ciepła - ZOBACZ TO ! - to nie kupisz powietrznej pompy ciepła!
Zobacz jak wygląda proces wykonania odwiertów dla pompy ciepła
Co warto wiedzieć o pompach ciepła Pompy Ciepła