4 Hybrydowa pompa ciepła Daikin| Instalator PC
 
Logo Instalator Pomp Ciepła IPC601 64 64 69 Logo Instalator Pomp Ciepła IPC

Pompy ciepła


Wszystko co warto wiedzieć o pompach ciepłaTeraz jesteś: Hybrydowa pompa ciepła Daikin   |   powrót strony o pompach ciepła -> Pompy Ciepła

HYBRYDOWA POMPA CIEPŁA

Pierwszy HYBRYDOWY system POMPY CIEPŁA DAIKIN to połączenie dwóch obecnie najatrakcyjniejszych, technologii grzewczych: pompy ciepła powietrze-woda oraz kondensacyjnego kotła gazowego. Dzięki temu wyjątkowemu połączeniu otrzymujemy wysoce efektywne pod względem energetycznym i opłacalne pod względem ekonomicznym rozwiązanie, zarówno do ogrzewania pomieszczeń jak i podgrzewu ciepłej wody użytkowej, a opcjonalnie również funkcję chłodzenia latem, w ramach jednego systemu grzewczego / grzewczo - chłodzącego.
HYBRYDOWA pompa ciepła DAIKIN ALTHERMA łączy w sobie łatwość i uniwersalność zastosowania, atrakcyjność kosztową z zachowaniem aspektów środowiskowych i możliwość przyszłościowego dopasowania do zmieniających się warunków eksploatacyjnych. Dzięki tym wszystkim zaletom można ją traktować, jako przyszłościowe źródło ciepła.Ogromną zaletą Hybrydy są niskie koszty eksploatacyjne. Na podstawie dotychczasowych aplikacji stwierdzono obniżenie kosztów produkcji energii cieplnej o niespełna 20% w porównaniu do nowych kotłów kondensacyjnych i aż o 32% w stosunku do istniejących kotłów tego typu, co dla przeciętnego domku jednorodzinnego może być oszczędnością w wysokości nawet kilkuset złotych rocznie. Co więcej, urządzenie cechuje wysoka niezawodność, związana z prostotą jego budowy, co w dalszej perspektywie wystrzega nas od dodatkowych kosztów.
Za hybrydową pompą ciepła Daikin Altherma przemawiają też niskie nakłady inwestycyjne. Zastąpienie istniejącego kotła odbywa się praktycznie bez konieczności dokonywania zmian w instalacji ? zarówno przewody, jaki i emitery ciepła pozostają nietknięte. Niewymagany jest również jakikolwiek osprzęt kotłowni, ponieważ wszystkie elementy konieczne do poprawnej pracy układu znajdują się w jednostce. Ponadto, rozmiary hydroboksu są bardzo zbliżone do rozmiarów standardowych kotłów gazowych, co umożliwia montaż hybrydowej Althermy w tym samym miejscu, w którym wcześniej znajdował się jej poprzednik. Dodatkowym elementem jest tylko moduł zewnętrzny pompy ciepła, jednakże dzięki jego kompaktowej budowie, można umieścić go w niemal dowolnym miejscu na zewnątrz naszego domu.

Dużym atutem Hybrydy jest również zdolność pokrycia obciążeń cieplnych aż do 27 kW, a także wysoka, wynosząca nawet 80°C, temperatura zasilania instalacji. Pozwala to na zaspokojenie potrzeb cieplnych niemal każdego domu oraz wykorzystanie każdego rodzaju emiterów ciepła. W porównaniu do gazowych kotłów kondensacyjnych Hybryda charakteryzuje się też nawet o 35% efektywniejszą produkcją energii cieplnej. Zawdzięcza to przede wszystkim zastosowaniu najwyższej jakości komponentów, unikalnej budowie wymiennika ciepła oraz niezwykle inteligentnemu systemowi sterowania. Urządzenie bowiem może pracować w trzech trybach: tylko pompy ciepła, tylko kotła lub pośrednim ? hybrydowym. W danym momencie sterownik automatycznie wybiera opcję najbardziej ekonomiczną, biorąc przy tym pod uwagę ceny energii, temperaturę zewnętrzną oraz obciążenie cieplne budynku.

Daikin Altherma Hybrydowa to także rozwiązanie bardzo ekologiczne i korzystne z punktu widzenia nowych przepisów, które zakładają zakaz stosowania kotłów niekondensacyjnych od września 2015 oraz stopniowe zwiększanie udziału wykorzystania energii z OZE. Od gazowych kotłów kondensacyjnych Hybryda różni się obniżonym zużyciem energii i niższą emisją CO2.

Dopełnieniem hybrydowej pompy ciepła Daikin Altherma, a zarazem znaczącą przewagą nad zwykłymi kotłami kondensacyjnymi, jest funkcja chłodzenia. W dzisiejszych czasach, gdy nowe budynki pokrywane są coraz to lepszymi materiałami izolacyjnymi, konieczność chłodzenia ich w zimie jest często nieodzowna. W tym przypadku zastosowanie klimakonwektorów lub chłodzenia podłogowego zasilanych przez pompę ciepła Daikin Altherma wydaje się być oczywistym rozwiązaniem, gwarantującym komfort cieplny oraz tanią eksploatację przez cały rok.

Wiele osób sądzi, że największy udział w naszych domowych rachunkach stanowi energia elektryczna. Nie wszyscy są świadomi tego, iż koszt ogrzewania domu w rzeczywistości bardzo często przekracza nawet 70% rocznych opłat. Sprawia to, że każda zaoszczędzona złotówka w szerszej perspektywie daje wymierne korzyści finansowe. Dzięki hybrydowej pompie ciepła Daikin Altherma uzyskanie oszczędności może być dużo prostsze.

Ważnym elementem, który daje gwarancję takich osiągów, jest niezwykle rozwinięta i inteligentna automatyka urządzenia. Spośród trzech trybów pracy - tylko pompy ciepła, hybrydowego i tylko kotła - sterownik automatycznie wybiera najlepszą w danym momencie opcję. Dostosowuje tym samym pracę urządzenia do aktualnego obciążenia cieplnego, temperatury zewnętrznej oraz cen energii.A co jeśli chcemy wymienić nasz stary kocioł gazowy? Nic prostszego. Daikin Altherma Hybrydowa stanowi idealne rozwiązanie zarówno jeśli chodzi o aspekt ekonomiczny, jak i ekologiczny. Co więcej, dzięki wymiarom podobnym do wymiarów standardowych kotłów, może bez problemu zostać zawieszona w tym samym miejscu w kotłowni, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w instalacji. Niewymagany jest również jakikolwiek osprzęt kotłowni, ponieważ wszystkie elementy konieczne do poprawnej pracy układu znajdują się w hydroboksie. Wszystko to sprawia, że koszty inwestycyjne są bardzo niskie.

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma składa się z dwóch głównych elementów - przodującej na rynku europejskim pompy ciepła powietrze-woda i niezwykle wydajnego gazowego kotła kondensacyjnego.
Moduł zewnętrzny pompy ciepła zawiera w sobie przede wszystkim następujące komponenty:
- Wymiennik ciepła ? miejsce, gdzie ciepło jest oddawane lub pobierane z otoczenia. Od standardowych rozwiązań konkurencji wyróżnia się on brakiem płyty dolnej, co zapobiega oblodzeniu żeber i wężownicy.
- Wentylator ? ma on za zadanie poprawienie przepływu powietrza przez wymiennik i tym samym zintensyfikowanie wymiany ciepła.
- Sprężarka typu ?swing? sterowana inwerterem dzięki czemu, częstotliwość jej pracy jest obniżona, a sprawność w trybie częściowego obciążenia znacznie wyższa.
- Elektroniczny zawór rozprężny ? najlepszy dostępny aktualnie na rynku rodzaj tego urządzenia, zapewniający optymalne działanie obiegu chłodniczego.
- Jednostka zewnętrzna połączona jest przewodami czynnika R-410A z hydroboksem. Jego główną funkcją jest transport ciepła pomiędzy czynnikiem chłodniczym a wodą krążącą w instalacji. Proces ten zachodzi w płytowym wymienniku ciepła. Oprócz niego, w urządzeniu znajdują się jeszcze podstawowe elementy osprzętu kotłowni m.in. naczynie wzbiorcze, filtr wody, czujnik przepływu, zawór odpowietrzający, zawór 3-drogowy i wysokosprawna, inwerterowa pompa obiegowa.

Ostatnią częścią Hybrydy jest gazowy kocioł kondensacyjny. Składa się on m.in. z palnika wentylatorowego, zbiornika skroplin, armatury gazowej i przede wszystkim unikalnego wymiennika ciepła. Jego wyjątkowość polega na zastosowaniu dwóch obiegów grzewczych, c.o. i c.w.u., co zapewnia bezpośrednie podgrzewanie wody poprzez spalanie gazu. Oznacza to, że para wodna zawarta w spalinach wykrapla się nie tylko w ramach ogrzewania pomieszczeń, ale również w ramach produkcji ciepłej wody. W następstwie, przepływowe przygotowanie c.w.u. jest znacznie szybsze niż w standardowych gazowych kotłach kondensacyjnych, a sprawność tego procesu osiąga aż 105%, co jest niespotykane w żadnym urządzeniu konkurencji.

Daikin Altherma Hybrydowa to znakomite rozwiązanie zarówno dla nowych, jak i istniejących budynków. Niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne, prosta i intuicyjna obsługa, wysoka sprawność i niezawodność oraz gwarancja komfortu cieplnego przez cały rok sprawiają, iż urządzenie to jest doskonałym wyborem nawet dla najbardziej wymagających osób.

Ulotka produktowa hybrydowej pompy ciepła: Daikin-Altherma-Hybrydowa.pdf


1.
Poznaj ofertę wybranych producentów pomp ciepła na rynku Polskim
Alpha InnotecDaikinDimplexBoschLGMitsubishi ElectricNibePanasonicStiebel EltronVaillant

2.
Najlepsza powietrzna pompa ciepła do zastosowania w domku jednorodzinnym
Daikin czy Pansonic

3.
Dotacje do pomp ciepła jak uzyskać? Komu zlecić, aby uzyskać najwięcej
Dotacje do pomp ciepła

4.
Wymiana starego kotła gazowego na pompę ciepła. Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla modernizowanej kotłowni gazowej?
Hybrydowa pompa ciepła Daikin

5.
Pompy ciepła i fotowoltaika. Jak zbilansować koszty ogrzewania domu na zero
Dom bez rachunków

6.
Koszt instalacji pompy ciepła w domku jednorodzinnym
Koszt instalacji pompy ciepła

7.
Pompa ciepła połączona z rekuperatorem. Jak wykorzystać energię zurzytą z rekuperatora, aby porpawić efektywność pompy ciepła oraz jak poprawić odzysk ciepła w rekupercji i jak wykorzystać chłód dzięki pompie ciepła
Centrale energetyczne

8.
Mój obiektywny ranking pomp ciepła
Ranking pomp ciepła

9.
Jaka wybrac pompą ciepła do ogrzewania domu gruntową czy powietrzną, która lepiej się sprawdzi przy poniesionych kosztach inwestycji
Powietrzna czy gruntowa pompa ciepła

10.
Koszty ogrzewania i chłodzenia domu powietrzną i gruntową pompa ciepła
Koszty ogrzewania i eksploatacji pompy ciepła

11.
Jak rozwiązać chodzenie domu pompą ciepła. Czy instalacja ogrzewania podłogowego sprawdzi się do chłodzenia domu
Chłodzenie domu pompą ciepła

12.
Dlaczego bezawaryjne i bezobsługowe pompy ciepła trzeba serwisować?
Serwis pomp ciepła

13.
Najdroższe pompy ciepła do zastosowań w domkach jednorodzinnych. Z czego wynika cena?
Najdroższe pompy ciepła

14.
Czym się rózni pompa ciepła typu Split od pompy ciepła typu Monobloc? Którą i kiedy warto wybrać
Split czy Monobloc

Doradztwo i wyceny


Zapraszam wszystkich klientów budujących nowy dom lub planujących wymienić stary kocioł do spotkania na inwestycji w celu przeprowadzenia rozmowy, która pomoże w odpowiednim doborze pompy ciepła i wyceny.
Zapewniam przekaz olbrzymiej wiedzy o pompach ciepła i ich rodzajach, kosztach inwestycyjnych i eksploatacyjnych wszystkich dostępnych rozwiązań u producentów na rynku polskim.

Gwarantuje wybór najlepszego urządzenia dla Państwa potrzeb uwzględniając planowany budżet na inwestycję.
Doradztwo, wyceny oraz dobór pompy ciepła jest bezpłatne.
Dojazd do klienta jest bezpłatny - Warszawa, Mazowieckie.

tel. 601 64 64 69


Pompy ciepła - najczęściej czytane na stronie

Czas pracy pompy ciepła, a żywotność pompy ciepła,   Centrala grzewcza LWZ Stiebel Eltron,   Split czy Monobloc,
Montaż powietrznej pompy ciepła typu monobloc,   Najdroższe pompy ciepła,   Montaż powietrznej pompy ciepła typu split,
Ranking pomp ciepła,   Daikin czy Pansonic,   Najlepsza pompa ciepła ,   Montaż gruntowej pompy ciepła,
Gruntowa pompa ciepła - ZOBACZ TO ! - to nie kupisz powietrznej pompy ciepła!
Zobacz jak wygląda proces wykonania odwiertów dla pompy ciepła
Co warto wiedzieć o pompach ciepła Pompy Ciepła