Logo Instalator Pomp Ciepła IPC601 64 64 69 Logo Instalator Pomp Ciepła IPC

Pompy ciepła

Centrala wielofunkcyjna LWZ Stiebel EltronWielofunkcyjne pompy ciepła serii LWZ 5|8 CS Premium produkowane są przez STIEBEL ELTRON i jest to nową generacją wielofunkcyjnych pomp ciepła LWZ INTEGRAL które produkują się w STIEBEL ELTRON od 1999 roku. Dzięki zaawansowanej technologii, licznym certyfikatom potwierdzającym najwyższą jakość, efektywność i bezawaryjność, atrakcyjnemu designowi oraz kompaktowemu rozwiązaniu LWZ 5|8 CS Premium mają duże zainteresowanie jak pomiędzy instalatorów i projektantów, tak i dla użytkowników końcowych.
Wielofunkcyjna pompa ciepła LWZ 5|8 CS Premium to monoblokowa, inwerterowa pompa ciepła typu powietrze | woda do ustawienia wewnętrznego z zintegrowanym zasobnikiem na C.W.U. oraz wbudowaną centralą wentylacyjną z rekuperacją ciepła, LWZ 5|8 CS Premium w swojej kompaktowej obudowie oferuje aż cztery funkcje:
ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń, podgrzewanie wody użytkowej oraz wentylacje z rekuperacją ciepła.


20 Lat doświdczeń firmy Stiebel Eltron w technologi central wielofunkcyjnych.


Występuje w 2 wariantach mocowych: dla parametru A-7/W35 wg. EN 14511 moc grzewcza wynosi odpowiednio 5,50 kW i 8,34 kW.
Centrala wentylacyjna wyposażona w wysokowydajny wymiennik ciepła krzyżowo-przeciwprądowy oraz energooszczędne wentylatory typu EC (electronic commutation). Zastosowanie technologii inwerterowej powoduje, że pompa ciepła sterowana jest zależnie od aktualnego zapotrzebowania na ciepło (płynnie regulowana wydajność poprzez zmianę prędkości pracy sprężarki oraz wentylatora) co zapewnia wysoką wydajność systemu i znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.
Potwierdzają to uzyskane wysokie wartości współczynników efektywności sezonowej SPF. Należy zaznaczyć, że współczynnik SPF (Seasonal Performance Factor) jest najbardziej obiektywnym parametrem, określającym efektywność pompy ciepła. Jest on liczony jako stosunek wyprodukowanego w trakcie roku ciepła do energii elektrycznej zużytej w analogicznym okresie. Obliczany w ten sposób współczynnik SPF uwzględnia zmieniającą się temperaturę zewnętrzną, wody grzewczej i dolnego źródła – powietrza atmosferycznego.
Technologia inwerterowa to nie tylko rozwiązanie bardziej energooszczędne, ale także bardziej komfortowe - zmniejsza emisję hałasu w okresach przejściowych (w czasie wiosny i jesieni). To dlatego, że wentylator i sprężarka działają z mniejszą mocą i są w związku z tym jeszcze bardziej ciche niż zwykle.
Wielofunkcyjne pompy ciepła LWZ 5|8 CS Premium są mistrzami w cichej pracy i poziom głośności pracy wynosi tylko 52 dB(A) zgodnie z dyrektywą ErP. Wysoka wydajność i efektywność – COP do 3.74 przy A2/W35 wg. EN 14511 – wielofunkcyjnych pomp ciepła serii ciepła LWZ 5|8 CS Premium to efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii i rozwiązań inżynierskich. I-COOL Technology – inteligentne chłodzenie inwertera – Chłodzenie inwertera odbywa się poprzez układ hydrauliczny pompy ciepła.
W porównaniu z chłodzeniem przez powietrze zastosowany układ pozwala zoptymalizować i bardziej efektywnie chłodzić inwerter.
Strumień przepływu czynnika chłodzącego jest kontrolowany i regulowany przez specjalny zawór co sprawia, że chłodzenie realizowane jest tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Dodatkowo odprowadzane z inwertera ciepło jest przekazywane do systemu ogrzewania a nie bezpowrotnie „wyrzucane” do środowiska.
Układ termodynamiczny pompy ciepła częściowo jest połączony z układem wentylacji, po przez zastosowanie opatentowanej nagrzewnicy freonowej, co pozwala wstępnie podgrzewać „wolną energią” zewnętrzne powietrze wlatujące do rekuperatora i wyeliminować możliwość zamarznięcia wymiennika ciepła w rekuperatorze przy niskich temperaturach zewnętrznych, dodatkowo zużyte powietrze po oddaniu ciepła w wymienniku ciepła zostaje przerzucone poprzez parownik pompy ciepła i lekko ponosi średnią temperaturę parownika.


Wielofunkcyjna pompa ciepła również posiada dodatkowy wymiennik ciepła do podłączenia kolektorów słonecznych gdzie energia cieplna zostaje przekazana jak do C.W.U. tak i do układu grzewczego. Urządzenie wyposażone jest fabrycznie w elementy zabezpieczające (m.in. czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia) oraz posiada zintegrowany system zabezpieczenia przez zamarzaniem. Przy temperaturze skraplacza 8°C włącza się automatycznie pompa obiegowa, a gdy temperatura w obiegu grzewczym spadnie poniżej 5°C automatycznie włączy się pompa ciepła. Monoblokowa konstrukcja urządzenia zapewnia, że układ termodynamiczny jest hermetyczny co z kolei sprawia, że montaż pompy ciepła sprowadza się do wykonania prostych podłączeń hydraulicznych i elektrycznych bez konieczności posiadania specjalistycznych certyfikatów i uprawnień do obsługi obiegów chłodniczych oraz corocznych przeglądów.
Obieg termodynamiczny jest napełniony czynnikiem chłodniczym R410A. Do sterowania pracą pompy ciepła oraz centrali wentylacyjnej wykorzystywany jest nowoczesny regulator FES.
Regulator odpowiedzialny jest za sterowanie pracą pompy ciepła, regulację parametrów dwóch obiegów grzewczych:
obiegu bezpośredniego oraz obiegu z zaworem mieszającym, z możliwością przypisania oddzielnych krzywych grzewczych i tygodniowych programów czasowych dla wszystkich obiegów grzewczych i ciepłej wody użytkowej.
Rozbudowane funkcje regulatora pozwalają na odpowiednie skonfigurowanie parametrów pracy pompy ciepła i sytemu grzewczego/chłodniczego dla konkretnego obiektu uwzględniając przy tym np. typ budynku – zdolność akumulacji ciepła. Funkcja wygrzewania jastrychu pozwala z kolei na takie zaprogramowanie programu wygrzewania, aby proces ten przebiegał w sposób prawidłowy i kontrolowany – dostępnych jest łącznie 6 parametrów programu wygrzewania.
Regulator również jest odpowiedzialny za sterowanie centrali wentylacyjnej która wentyluje na podstawie harmonogramu tygodniowego zadanego poprzez użytkownika oraz na podstawie minimalnego poziomu wilgotności w budynku za pomocą wbudowanego czujnika wilgotności powietrza wyciągowego czym sprawia komfort mieszkalny.
Regulator dodatkowo pełni funkcję zabezpieczające oraz umożliwia szybką i dokładną diagnozę stanów pracy i błędów przy pomocy funkcji analizy wraz z odczytem parametrów z pompy ciepła i urządzeń peryferyjnych bez konieczności korzystania z urządzenia dodatkowych.
Regulator FES podaje informacje o energii przekazanej do systemu ogrzewania i c.w.u., podaje ilość zużytej energii przez sprężarkę i grzałkę elektryczną oraz podaje informacje o ich czasie pracy. Dane podawane są dla ostatniej doby, jak i sumarycznie od początku uruchomienia urządzenia.
Z regulatora możemy również odczytać takie dane jak: temperatura gorącego gazu oraz wartość wysokiego i niskiego ciśnienia co umożliwia analizę pracy pompy ciepła bez konieczności ingerencji w układ termodynamiczny, co zabezpiecza przed niekontrolowaną utratą i w konsekwencji niedoborem czynnika roboczego w układzie chłodniczym.
Regulator umożliwia podłączenie zewnętrznego modułu ISG Web, za pomocą którego możliwe jest zdalne sterowanie pracą pompy ciepła przy pomocy przeglądarki internetowej na komputerze PC bądź przy użyciu tabletu lub smartfona. Wielofunkcyjne pompy ciepła LWZ 5|8 CS Premium umożliwiają w okresie letnim również efektywne chłodzenie budynku.
Do chłodzenia pomieszczeń obieg w obwodzie pompy ciepła zostaje odwrócony. Energia cieplna jest pobierana z wody grzewczej poprzez parownik (w trybie grzania skraplacz) i oddawana poprzez skraplacz (w trybie grzania parownik) do wyrzutowego powietrza. Zastosowanie elektronicznego zaworu rozprężnego, z własną regulacją i sterowaniem za pomocą wewnętrznego sterownika pompy ciepła (IWS), zapewnia odpowiednie przegrzanie par czynnika przy zmiennych warunkach odparowania, zmianie temperatury powietrza, co w konsekwencji wpływa na poprawę współczynnika COP.
Szeroki rozstaw płytek parownika zapewnia niski opór powietrza i w połączeniu z modulującym wentylatorem w jednostce zapewnia bardzo niski poziom mocy akustycznej.
Wielofunkcyjne pompy ciepła LWZ 5|8 CS Premium posiadają Certyfikat Keymark, który jest uzupełnieniem niedawno wprowadzonego systemu etykietowania – systemu etykiet efektywności energetycznej ErP. Decydując się na urządzenia, które legitymują się certyfikatem Keymark mamy pewność, że wybieramy produkty które: 
– przeszły szereg  testów wydajności przeprowadzonych przez zewnętrzne jednostki testujące, w oparciu o obowiązujące normy europejskie EN 14511, EN 15879 i EN 16147,
– przeszły Zakładową Kontrolę Produkcji,
– podlegają regularnemu nadzorowi certyfikowanych produktów w zakresie produkcji i kontroli zarządzania jakością, co jest gwarancją wysokiej jakości, efektywności i zapewnia użytkownikowi korzyści w długiej perspektywie czasu.
Korzyść zastosowania wielofunkcyjnych pomp ciepła LWZ 5|8 CS Premium jest również potwierdzona certyfikatem organizacji Passivhaus Institut.

Do pobrania:
Ulotka produktowa centrali wielofunkcyjnej LWZ


1.
Poznaj ofertę wybranych producentów pomp ciepła na rynku Polskim
Alpha InnotecDaikinDimplexBoschLGMitsubishi ElectricNibePanasonicStiebel EltronVaillant

2.
Najlepsza powietrzna pompa ciepła do zastosowania w domku jednorodzinnym
Daikin czy Pansonic

3.
Dotacje do pomp ciepła jak uzyskać? Komu zlecić, aby uzyskać najwięcej
Dotacje do pomp ciepła

4.
Wymiana starego kotła gazowego na pompę ciepła. Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla modernizowanej kotłowni gazowej?
Hybrydowa pompa ciepła Daikin

5.
Pompy ciepła i fotowoltaika. Jak zbilansować koszty ogrzewania domu na zero
Dom bez rachunków

6.
Koszt instalacji pompy ciepła w domku jednorodzinnym
Koszt instalacji pompy ciepła

7.
Pompa ciepła połączona z rekuperatorem. Jak wykorzystać energię zurzytą z rekuperatora, aby porpawić efektywność pompy ciepła oraz jak poprawić odzysk ciepła w rekupercji i jak wykorzystać chłód dzięki pompie ciepła
Centrale energetyczne

8.
Mój obiektywny ranking pomp ciepła
Ranking pomp ciepła

9.
Jaka wybrac pompą ciepła do ogrzewania domu gruntową czy powietrzną, która lepiej się sprawdzi przy poniesionych kosztach inwestycji
Powietrzna czy gruntowa pompa ciepła

10.
Koszty ogrzewania i chłodzenia domu powietrzną i gruntową pompa ciepła
Koszty ogrzewania i eksploatacji pompy ciepła

11.
Jak rozwiązać chodzenie domu pompą ciepła. Czy instalacja ogrzewania podłogowego sprawdzi się do chłodzenia domu
Chłodzenie domu pompą ciepła

12.
Dlaczego bezawaryjne i bezobsługowe pompy ciepła trzeba serwisować?
Serwis pomp ciepła

13.
Najdroższe pompy ciepła do zastosowań w domkach jednorodzinnych. Z czego wynika cena?
Najdroższe pompy ciepła

14.
Czym się rózni pompa ciepła typu Split od pompy ciepła typu Monobloc? Którą i kiedy warto wybrać
Split czy Monobloc

Doradztwo i wyceny


Zapraszam wszystkich klientów budujących nowy dom lub planujących wymienić stary kocioł do spotkania na inwestycji w celu przeprowadzenia rozmowy, która pomoże w odpowiednim doborze pompy ciepła i wyceny.
Zapewniam przekaz olbrzymiej wiedzy o pompach ciepła i ich rodzajach, kosztach inwestycyjnych i eksploatacyjnych wszystkich dostępnych rozwiązań u producentów na rynku polskim.

Gwarantuje wybór najlepszego urządzenia dla Państwa potrzeb uwzględniając planowany budżet na inwestycję.
Doradztwo, wyceny oraz dobór pompy ciepła jest bezpłatne.
Dojazd do klienta jest bezpłatny - Warszawa, Mazowieckie.

tel. 601 64 64 69


Pompy ciepła - najczęściej czytane na stronie

Czas pracy pompy ciepła, a żywotność pompy ciepła,   Centrala grzewcza LWZ Stiebel Eltron,   Split czy Monobloc,
Montaż powietrznej pompy ciepła typu monobloc,   Najdroższe pompy ciepła,   Montaż powietrznej pompy ciepła typu split,
Ranking pomp ciepła,   Daikin czy Pansonic,   Najlepsza pompa ciepła ,   Montaż gruntowej pompy ciepła,
Gruntowa pompa ciepła - ZOBACZ TO ! - to nie kupisz powietrznej pompy ciepła!
Zobacz jak wygląda proces wykonania odwiertów dla pompy ciepła
Co warto wiedzieć o pompach ciepła Pompy Ciepła